Ubytovna Česká Lípa Diana

Ubytovna Diana v České Lípě nabízí ubytování v rodinném domě v centru města 200 m od náměstí. Česká Lípa leží pouze 63 km severně od Prahy na řece Ploučnici. Navštivte toto krásné místo v severních Čechách, kde na Vás dýchne historie.

Ubytování
Ubytovna Diana nabízí kompletně zařízené apartmány o třech místnostech a dvou místnostech po 5,6,10 lůžkách s možností přidání dalšího lůžka. Apartmány jsou po rekonstrukci a v provozu od května 2011. Hosté si mohou rovněž pronajmout apartmán s chalupářským zařízením po rekonstrukci, v němž se nachází 3 ložnice, 1 dětský pokoj s hračkami,velká koupelna s rohovou vanou a pračkou. Maximální kapacita je 10 lůžek. Hosté mohou využít zahradu s bazénem a venkovním grilem a ohništěm. Vhodné pro rodiny s dětmi a seniory.

Restaurace
Pokoje jsou plně vybaveny kuchyňskou linkou s nádobím, vařičem nebo elektrickým sporákem s troubou. V pokojích jsou rovněž prostorné ledničky i s mrazničkou. Dobře vybavená kuchyň Vám umožní připravit si jídlo dle Vaší chuti a pokud dáváte přednost venkovnímu stravování, nabízí se možnost návštěvy restaurací v okolí.

Česká Lípa
Česká Lípa je město, které žije. V průběhu celého roku si mohou občané i návštěvníci vybrat z bohaté nabídky kulturních i společenských akcí. Každoročně na počátku léta vedení města ve spolupráci s řadou místních organizací pořádá v areálu vodního hradu Lipý městské slavnosti. Vznikly v roce 2000, poprvé v areálu upraveného městského parku slavícího tehdy 125 let od založení.

Památky v České Lípě
Augustiniánský klášter-
byl v roce 1627 zřízen Albrechtem z Valdštejna na místě berkovského malého zámečku v souvislosti se založením gymnázia. Historické centrum – náměstí s dochovanou historickou zástavbou, kašnou a sloupem Nejsvětější Trojice. Městský park – založený v roce 1875, jeden z největších v Čechách (7 ha) v předchozích letech chlouba města, prochází nyní postupnou revitalizací. Kostel Povýšení sv. Kříže – gotická jednolodní stavba s pětibokou předsíní a stanovou střechou z roku 1385. Hrad Lipý – původně vodní hrad ze 13. stol, dochovala se z něho pouze část hradního zdi a dvě gotické brány.

Historie
Nejstarší dějiny města jsou spjaty s vodním hradem založeným na zemské stezce do Lužice k ochraně brodu přes řeku Ploučnici. Zbudováním hradu Lipý byly vytvořeny předpoklady založit na blízkém vyvýšeném místě město — Českou Lípu.

Ubytovna Česká Lípa Diana - Malá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenUbytovna Česká Lípa Diana - Pokoje jsou vybaveny televizoremUbytovna Česká Lípa Diana - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouUbytovna Česká Lípa Diana - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouADRESA
Ubytovna Diana, Jiráskova 709
Česká Lípa 47001 Česká Republika
Pension-Ceska-Lipa-Diana@cz-hotel.eu

AKTUÁLNÍ POČASÍ
Denní tepl.: 4 °C
Noční tepl.: -1 °C
Vítr: 23 m/s
Ubytovna Diana ubytování Česká Lípa Aktuální počasí jasno

Doporučte tyto stránky: